top of page

Simülasyon Destekli
Medikal Tasarım

Hizmetlerimiz

sonsuz element

Medikal Sonlu Elemanlar Analizi

Biyomekanik lineer - nonlineer statik ve dinamik analizler, yorulma analizleri, termal analizler, modal analizler, travma ve kırılma analizleri ve hesaplamalı akışkanlar dinamiği (CFD) analizleri konularında uzman ekibimiz, tasarım ve analiz süreçlerinin tamamını gerçekleştirip sonuçları sizinle paylaşmaktadır.

Analiz Hizmeti

Yapmayı planladığınız sonlu elemanlar analizi çalışmasını tam olarak kurgulamadıysanız bile, bizimle iletişime geçmek için lütfen tereddüt etmeyin. Teknik ekibimiz planladığınız çalışmanın amacını öğrendikten sonra yapılabilecek optimum analiz konusunda tavsiyelerini sizinle paylaşacaktır.

Medikal sonlu elemanlar analizi hizmeti ücreti; model sayısı, modellerin kompleksliği ve analiz senaryo sayısına bağlı olarak 750€ - 2500€ arasında değişmektedir.

Modelleme Hizmeti

Bu hizmetimiz analizlerini kendisi yapmayı planlayan kişiler içindir.
Kompleks biyolojik modellerin oluşturulması; implant, abutment gibi komponentlerin tersine mühendislik faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi ve üç boyutlu modellerinin oluşturulması ekibimiz tarafından gerçekleştirilmektedir. 

Medikal Modelleme hizmeti ücreti; model sayısı ve modelin kompleksliğine bağlı olarak 200€ - 1000€ arasında değişmektedir.

Sonlu Elemanlar Analizi (FEA)
validasyon yapma

Mekanik Test ve Validasyon

  • Çekme testi ile malzeme özelliklerinin belirlenmesi

  • Gerinim ölçer uygulamaları ve ölçümleri

  • 3 nokta bükme testi

  • Düşük frekanslı yorulma testi

  • Modal test

Mekanik Test ve Validasyon
ayarlar

Tasarım ve Ürün Geliştirme

Tinus Technologies, mekanik ve robotik tasarım alanındaki tecrübesiyle yenilikçi medikal ürün tasarımı ve geliştirmesi konusunda hizmet vermektedir. TUBITAK BIGG Girişimcilik Destek Programı başvuru süreci devam etmekte olan, diş hekimliği alanında kullanılması planlanan robotik cihaz tasarımı ve üretimi konusunda çalışmalarını sürdürmektedir.

Tasarım ve Ürün Geliştirme
implant yapma

Kişiye Özel İmplant Tasarımı ve Üretimi

Tinus Technologies; kanser, silahlı yaralanmalar ve kazaya bağlı hasar gören organların tedavi edilebilmesi, aşırı rezorbe kemiğe sahip hastaların tedavisinde çözüm üretilebilmesi için hasta anatomisine uygun, kişiye özel implant & protez tasarımlarını ve üretimlerini gerçekleştirmektedir.

Tasarım sürecinde hastadan alınan bilgisayarlı tomografi ve manyetik rezonans verisi kullanılmaktadır. Üretim 3 boyutlu metal yazıcılarla gerçekleştirilmektedir.

​Kişiye Özel İmplant Tasarımı ve Üretimi
background

İhtiyaçlarınız İçin Bizimle İletişime Geçin!

3d yazıcı ve prototipleme

3D Yazıcı ile Hızlı Prototipleme ve Biyomodel Üretimi

Bünyesinde FDM ve SLA 3 boyutlu yazıcı teknolojilerini bulunduran Tinus Technologies, bilgisayarlı tomografi görüntüsünün işlenmesi ve 3 boyutlu yazıcı ile üretilmesi elde edilen yüksek hassasiyetteki biyomodellerle hekimlerine ameliyat öncesi planlama ve biyomodel üzerinden ön çalışmalarını gerçekleştirebilme konusunda hizmet sunmaktadır.

Bunun yanı sıra, dental ve ortopedik alanda kullanılan eğitim modellerinin hekim isteklerine göre modelleme & tasarımı ve 3 boyutlu yazıcı ile üretimini gerçekleştirmektedir.

​3 Boyutlu Hızlı Prototipleme ve Biyomodel Üretimi
bottom of page